19 Temmuz 2014 Cumartesi

naryagi.com olarak size nar çekirdeğinden elde edilen nar çekirdeği yağını tanıtacağız. Umarız sayfalarımızda yer alan bilgiler sizin için oldukça faydalı olur.

Nar Çekirdeği Yağı


Nar, kınagiller familyasından içinde küçük çekirdekler ve meyve gövdesini oluşturan yüzlerce tanecikten oluşmuş, hafif ekşi ve bazen tatlı bir tada sahip ılıman iklimlerde yetişen, bir meyve türüdür. Nar çekirdeği yağı nar taneciklerin içerisindeki çekirdeklerin sıkılmasıyla elde edilir.

Nar çekirdeği yağının e vitamini içeriği oldukça fazladır. Yapısında bulunan punicic asitin yanı sıra anti oksidan özellikleri bilinen maddeler içermektedir. Nar çekirdeği yağı konjuge yağ asitlerini ( CLA ) yapısında bulunduran ender bitkilerden biridir.
 

Nar Çekirdeği Yağı Özellikleri

 
Nar çekirdeği yağı şu yapısal özellikleri içermektedir.
 
Punicic Asit           % 76
Linoleik Asit          %   7
Oleik Asit              %   6
Palmitik Asit          %   4
Stearik Asit           %   3
Linolenik Asit        %   1
Miristik Asit           %   1
 Palmitoleik Asit    %   0,5
 Ekosenoik Asit     %   0,5
Araşidik Asit          %   0,5
Margarik Asit         %   0,5

 

Nar Çekirdeği Yağı Kullanımı


Nar çekirdeği yağı kozmetik ve tıbbi özellikleri için dahili veya harici kullanılabilir. Son derece zengin ve besleyici yağdır. Nar çekirdeği ekstresi ve meyve suyu anti-oksidan özellikleri için son zamanlarda popüler olmasıyla insanların bu yağa talebi artmış ve nar çekirdeği yağı serbest radikallerin ve cilt yaşlanması mücadele anti-oksidanları yüksek düzeyde içeren bu yağ cilt lekeleri ve güzellik amaçlı olarak oldukça fazla sayıda kozmetik üründe kullanılmaktadır.
 
Nar çekirdeği yağı cilde kullanımında parmak uçlarına damlatılan nar çekirdeği yağı deriye yedirilmektedir. Dahili kullanımda günde 7-8 damla (bir çay kaşığı) nar çekirdeği yağı yeterli olmaktadır. Nar çekirdeği yağını bir pamuğa damlatarak cildinize uyguladıktan sonra parmaklarınızla hafif hafif masaj yaparak gözaltı hariç tüm yüze ve boyuna uygulayabilirsiniz.

Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

 
Nar çekirdeği yağının faydaları arasında cildi beslemesi ve sıkılaştırması sayılabilir. Yaşlanmayı geciktirir. Kalbi kuvvetlendirerek kalp krizi riskini azaltır. Kolestrol ve hiper tansiyonu düşürmeye yardımcıdır. Menepoz sıkıntılarını azaltır. Doğum kontrol hapının yan etkilerini azaltır. Her çeşit kanser riskiniz azaltır.

Her türlü cilt problemlerinde kullanılır. Selülit oluşumunu gidermeye yardımcıdır Farklı bir güzellik iksiri olan nar çekirdeği yağı, bakımsızlık, yaş ve hava etkilerinden dolayı bazı maddeleri kaybetmiş ve yıpranmış ciltler için “acil çözüm“ olarak görülmektedir. Nar çekirdeği yağı, bu ciltlerin onarımı, beslenmesi, nemlendirilmesi ve cildin elastikiyetinin geliştirilmesinde olağanüstü sonuçlar vermektedir. Nar çekirdeği yağı cilt lekeleri noktasında oldukça faydalanılan bir yağdır, içeriğinin büyük kısmını oluşturan puinic acid’den dolayı cilt lekelerinde olumlu etkileri vardır.
 
Nar çekirdeği yağına dair yazdıklarımız burada bitiyor, sizlerde değerli görüş soru ve önerilerinizi yorumlar aracılığıyla bizlere iletebilir, daha fazla insana ulaşması için yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yorum ve paylaşım yaptığınız için teşekkür ederiz.

Sonraki
Bu eklenen en yeni yazı
Önceki
Bu eklenen en eski yazı

0 yorum:

Yorum Gönder